Recenze: Ready player one – Hra začíná – Ernest Cline | Databáze knih

Ready player one - Hra začíná

Za poslední dobu jedna z nejlepších knih, která se mi dostala do ruky.

Musím se přiznat, že neoriginální slovní spojení “virtuální realita” ve mně ze začátku nevzbuzovala velké nadšení – stejně, jako obálka. O knize jsem do té doby neslyšel a nečekal jsem nic extra.

O to víc jsem byl překvapen, když se z titulu vyklubal jeden z těch, o kterých se pak říká, že se čtou “jedním dechem”. Strhující dobrodružný příběh, perfektně vykreslená virtuální realita, s kterou se okamžitě ztotožní každý hráč (sám jsem hrál kdysi WoW), ale i ten, kdo má jen trošku představivosti. Velmi se mi líbil koncept, ve kterém byl vlastně hl. hrdina sám proti celému světu – a to jak tomu reálnému, tak tomu virtuálnímu.

Velmi mne zaujal svět, ve kterém je možné cokoliv a přesto má svá pevná pravidla. Autor do posledního zbytku využil jeho potenciál a přesvědčil mě o tom, že jestli/až někdy bude nějaká dokonalá virtuální realita naprogramována, mohla by vypadat takhle.

Prostě skvělá práce ve všech směrech. A i když si mé hnidopišské já našlo nějakou výtku, zpravidla byla o stránku později vyvrácena nebo vysvětlena.

SPOILER!

p.s. Hlavnímu hrdinovi jsem fandil tak urputně, že kdyby to nakonec nedopadlo dobře, autora bych si našel a dal mu jednu do zubů.

Hodnocení: 5/5

 

Databazeknih: Ready player one – Hra začíná – Ernest Cline | Databáze knih

avatar
2000