Válka robotů v praxi? Japonsko s USA připravily turnaj + VIDEO | EuroZprávy.cz

Washington/Tokio – Jste fanoušci sci-fi filmů, jako je Pacific Rim nebo Transformers? Pak jste jistě někdy přemýšleli o tom, jak by taková bitva mezi gigantickými roboty vypadala v praxi. Váš sen se nejspíš dočká brzo realizace, Japonsko a Spojené státy připravily opravdovou bitvu mezi stroji. Pro armádu je to test, jak by takové zbraně mohly obstát v budoucích válkách, pro běžné diváky je to rozhodně zajímavá podívaná.

Boj se ve skutečnosti již v minulostí tajně uskutečnil, nyní se však záznamy chystají na veřejnost. Pokud si tak chcete vsadit na vítěze, jen nejvyšší čas, abyste to uskutečnili. Video bude vysílané 17. října a vzhledem k tomu, že se oba státy připravovaly na událost celé dva roky, slibují skutečně velkolepou podívanou.

Americký Megabots (4:47) | zdroj: YouTube

Spojené státy se prezentují gigantem nazvaným Megabots, váží 12 tun a je skoro 5 metrů vysoký. Na jeho vývoj se utratilo přes 2,5 milionů dolarů a v do řídící kabiny se pohodlně usadí dva piloti. Jako všechno v USA, i tenhle robot je rozhodně ukázkový. Sází hlavně na hrubou sílu, má dokonce zabudované raketové střely.

Z Japonska pak doputoval výrobek ze Suidobashi se jménem Kuratas robot. Je o něco menší než americký protějšek a váží taky jen polovinu toho, co jeho protivník. Inženýři jsou na svůj výtvor velmi pyšní. „Kuratas je skutečným uměleckým kouskem. Není převážně určený k přepravě, proto sedět v

#věda #technika

Více na:

Zdroj: Válka robotů v praxi? Japonsko s USA připravily turnaj + VIDEO | EuroZprávy.cz

avatar
2000