Brouk do hlavy

Brouk do hlavy

Anotace: Povídka, která zde už jednou byla, ale systém ji smazal. Hříčka o cestování časem.

Sbírky: Staré povídky

Zdena se rozkošnicky protáhla. Bylo krásné letní ráno, paprsky slunce dopadly do místnosti, ptáci v parčíku zpívali, prostě idyla. Je tak krásné být zdravá a plná sil! Zdena vstala a šla do kuchyně, aby posnídala.
Postavila vodu na kávu, prohlédla zásoby ve skříňce a kriticky zhodnotila starší chléb v sáčku. Nebyl ještě tak tvrdý a okoralý, takže ho vzala a ukrojila si dva krajíce. Stav lednice byl podobně popleněný, troška másla a marmelády se ale ještě našla. Bude muset nakoupit, ovšem na to je zatím času dost. Konvice s vodou začala pískat, Zdena rychle nasypala kávu do hrnku a zalila ji vroucí vodou.
Ke snídani si Zdena pustila rádio. Obvyklý ranní ruch ve studiu už utichl a začala poměrně klidná hodinka pořadu „Jak to vidí“. Nějaký psychiatr vyprávěl své zážitky z Ameriky. Zdena posnídala a uvažovala, co dál. Má se vypravit na nákup? Moc se jí nechtělo. Vrátila se tedy do pokoje a usedla do křesla. Slunce svítilo, na zahrádce školky si hrály děti a výskaly při tom, jako hejno ptáčat. Zdena seděla a přemýšlela, nakonec ji ale líná nálada letního dopoledne zmohla a ona v křesle usnula.
#povidka
Ve čtení pokračujte na http://www.liter.cz/povidky-scifi-760444-cist
avatar
2000