Recenze: Hledání smrti – Miroslav Žamboch

Výsledek obrázku pro Hledání smrti: Miroslav Žamboch

Pan Žamboch si sám sobě nastavil laťku tak vysoko, že by bylo s podivem, kdyby ji dokázal neustále překonávat. Tím nenaznačuji, že je snad u konce svých sil, jen, že se mu s touto knihou laťku posunout nepodařilo.

Zpracování bylo jako vždy mistrné, postavy jako vždy autentické… tentokrát tam však chybělo něco, co v předchozích knihách ne. Něco, z čeho se posadíme na zadek, něco, co nás nutí natrhávat stránky při zuřivém otáčení. Trocha víc napětí, možná.

Upřímně mě překvapily krátké příběhové linie hlavního hrdiny. Kapitoly přeskakovaly z postavy na postavu dřív, než se stačil člověk pořádně začíst. Samotný Bakly byl sebedestruktivní a skvělý, jenže se bezcílně toulal městem a neměl vlastně co na práci – což přiznává i on sám. To je trochu škoda. O hlavním hrdinovi očekáváme, že bude hlavní a že bude mít nějaký cíl.

Je ale pravda, že se jedná teprve o první část, a jak je známo, děj graduje na konci, ne na začátku. Možná, že v druhém díle bude všechno tak, jak jsme zvyklí a ukáže se, že ten první byl jen rozehrávkou ve velkolepé a krvavé hře. Uvidíme.

Hodnocení: 4/5
Verdikt: Příhodnější název by byl: Baklyho dcera Zuzana, obyvatelé města Grafzatzy a Bakly
Databazeknih: https://www.databazeknih.cz/knihy/bakly-hledani-smrti-385641

avatar
2000