František Kotleta pokřtil závěrečný díl série Spad

Článek převzat z webu databazeknihFrantišek Kotleta pokřtil závěrečný díl série Spad

V pražském knihkupectví Knihy Dobrovský na Václavském náměstí se uskutečnil v úterý 18.12. křest nové knihy Františka Kotlety s názvem Řetězová reakce. Jedná se o čtvrtý a poslední díl z jeho postapokalyptické série Spad.

Jak se dalo očekávat, na křest a autogramiádu tohoto velikána současné české fantastiky se sešlo poměrně hodně jeho fanoušků. Není se čemu divit, protože možnost nechat si podepsat jeho knihu není zrovna častým zážitkem. Před nedávnem se sice účastnil i křtu antologie Ve stínu apokalypsy, ale jeho samostatná autogramiáda už tu nějaký ten pátek nebyla.

Před vytvářející se dlouhou frontu nastoupil autor i společně se svou ochrankou v podobě několika patřičně oděných žen. Na začátek pronesl pár slov, postěžoval si, že má zakázáno mluvit sprostě a přenechal přítomným možnost se ho na něco zeptat. Fanoušci se dozvěděli podrobnosti o komiksu Hustej nářez, který vyjde s mírným zpožděním v příštím roce. Další zprávou bylo i upozornění na jeho novinku Stalingrad, která rovněž vyjde až po letošních oslavách silvestra. Bude se jednat o závěrečnou knihu série Bratrstvo krve.

Poté již přišel čas na samotný křest. Polévání knihy se ovšem na přání Františka Kotlety nekonalo. Přítomní kmotři včetně zástupce nakladatelství epochy Zdeňka Pobudy si přiťukli šampaňským a mohlo se jít na samotnou autogramiádu.

Mezi přítomnými nechyběli mladí, staří ani maminky s dětmi. Mezi prvními před stolkem spisovatel byl i zarytý fanoušek, který si přinesl téměř celou Kotletovu kolekci čítající více než deset knih. Naštěstí sličné asistentky pomáhali s otevíráním, takže celá záležitost proběhla poměrně r…

 

avatar
2000
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
stay_anonymous
stay_anonymous

Jednu věc nechápu.
Některé knihy F. Kotlety nejsou dobré, některé jsou průměrné a některé se mi líbily dokonce velice. Celkově tak průměrný spisovatel, který si své čtenáře určitě najde. Nechápu však extrémní propagaci od jeho první knihy… je tlačen strašně dopředu. Stačí přijít do Dobrovského, pomalu celá jeho biografie hned na očích, zatímco ostatní spisovatelé se krčí někde pod regálem… Chci pouze říct, že nevím jestli si takovou publicitu zaslouží…